Polecamy

Archiwum Polskiego Radia Pomorza i Kujaw

Polskie Radio PiK rejestruje i zachowuje dla kolejnych pokoleń wszystkie ważne wydarzenia na Pomorzu i Kujawach. Portal umożliwia przeglądanie, wyszukiwanie i odtwarzanie zarchiwizowanych nagrań. Odtwarzanie publiczne wymaga zgody Polskiego Radia PiK S.A.

 


Anna Jachnina, „regionalny Kolberg”, została wyróżniona za rozpowszechnianie folkloru i twórczości artystów ludowych. Wraz z  Pawłem Billertem stworzyli setki audycji. Fot. archiwum PR

 

Adres udostępniania strony:
www.archiwum.radiopik.pl 
W wyszukiwarce należy wpisać słowo folklor.

Inne udostępnienia:
Brak

Zasób/charakterystyka zbiorów:
Nagrania audycji i inne, bliżej nieokreślone

 

Jak korzystać z portalu?
Użytkownik niezarejestrowany (zalogowany jako gość) może przeglądać i przeszukiwać zawartość portalu oraz słuchać zarchiwizowanych nagrań. Po zarejestrowaniu użytkownik może także zamówić interesujące go nagrania i otrzymać w wybranym formacie na płycie CD lub DVD.

Czy zamówienie nagrań jest płatne?
Tak, ale tylko w przypadku nagrań zamówionych na płycie CD lub DVD. Związane jest to z pokryciem przez zamawiającego kosztów nośnika, przegrania, przesyłki pocztowej itp.

Co zrobić w przypadku, gdy nie można odsłuchać dźwięku? Nagranie odtwarzane jest za szybko lub nie można go w ogóle posłuchać.
W przypadku wystąpienia takich problemów należy ze strony http://get.adobe.com/flashplayer/ pobrać i zainstalować bezpłatnie najnowszą wersję Adobe Flash Player'a odpowiednią do wykorzystywanej przeglądarki internetowej (Internet Explorer, Firefox, Safari, Opera).

 

Zasady udostępniania – regulamin/warunki licencyjne:
Nagrania audycji jak i pozostałe materiały udostępniane wyłącznie w celu poznawczym, jedynie w ramach własnego użytku osobistego, bez prawa utrwalania w technice cyfrowej lub analogowej, z zakazem rozpowszechniania i wprowadzania do obrotu całych audycji lub ich fragmentów, a także bez prawa do dokonywania i rozpowszechniania opracowań.

 

Adres/kontakt:
Polskie Radio PiK
ul.Gdańska 48, 85-006 Bydgoszcz

tel. +48 (52) 32 74 000, fax +48 (52) 34 56 013 
archiwum@radiopik.pl

 

Notę opracowała:
Małgorzata Bieńkowska
2020

Nota powstała w roku 2020 w ramach zadania „MuzykaTradycyjna.pl” realizowanego przez Forum Muzyki Tradycyjnej we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca – Pracownią Muzyki Tradycyjnej

 

Źródło informacji:
– materiały otrzymane od realizatorów archiwum
http://archiwum.radiopik.pl/