Działania edukacyjne

Warsztaty wielkanocnych zabaw i gier dziecięcych

W ramach cyklu Spotkania z Rękodziełem Ludowym, w dniu 17 marca 2016 odbędą się warsztaty dla dzieci na temat wielkanocnych zwyczajów, zabaw. W programie, oprócz muzyki i śpiewu, również znajdą się opowieści o dawnych wierzeniach i symbolach związanych z Wielkanocą.

Spotkanie jest częścią cyklu warsztatów dotyczących obrzędowego rękodzieła ludowego, informacje na temat pozostałych warsztatów znajdziecie Państwo pod adresem http://www.mik.waw.pl/aktualnosci/item/1891-11-23-marca-spotkania-z-rekodzielem-ludowym-wielkanoc-2016.html


Prowadzący: Patrycja Kuczyńska i Paula Kinaszewska
Miejsce:
Mazowiecki Instytut Kultury, Warszawa, ul. Elektoralna 12

Rok powstania oferty: 2008

Tryb: zajęcia cykliczne / przed Wielkanocą  i Bożym Narodzeniem

Odbiorca: indywidualny/grupy
Grupa wiekowa: przedszkole i szkoła podstawowa
Liczba miejsc: grupa zorganizowana, klasy do ok. 30 osób.
Zapisy: k.lindner@mik.waw.pl lub 22 586 42 45

Czas trwania warsztatów: 17 marca 2016, godz. 9.00, 10.45 i 12.30 (zajęcia trwają ok. 1 h zegarowej)
Wstęp: płatny 15 zł/ dziecko (opiekunowie grup bezpłatnie)
Kontakt: k.lindner@mik.waw.pl lub 22 586 42 45

 

Zobacz:

– Mazowiecki Instytut Kultury

http://www.mik.waw.pl/aktualnosci/item/1891-11-23-marca-spotkania-z-rekodzielem-ludowym-wielkanoc-2016.html

 

 Paula Kinaszewska (skrzypce, śpiew) – aktorka (Gra w Teatrach: Dramatycznym, Na Woli i Laboratorium Dramatu w Warszawie.), wokalistka i skrzypaczka ludowa. Liderka i założycielka zespołu Maryna C. i kapeli Parura, obecnie pod nazwą Kapela Pauli Kinaszewskiej, grającej muzykę taneczną polskiej wsi. Razem z Kapelą zdobyła 1szą Nagrodę i Nagrodę Publiczności na Konkursie Folklorystycznym "Dawna Nowa Nuta" (w składzie z Patrycją Kuczyńską) na aranż pieśni kurpiowskiej z zapisów Oskara Kolberga. Laureatka nagrody Yaha za kreację aktorską w teledysku swojego zespołu Maryna C.

Patrycja Kuczyńska (basetla) – z wykształcenia i zamiłowania etnograf i instruktor tańca ludowego (dyplom wydany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Jest członkinią warszawskiego stowarzyszenia Dom Tańca. Jej misją jest dzielenie się bogactwem polskiej kultury ludowej. Poza grą w kapeli, na co dzień realizuje się jako animator ludowych zabaw dziecięcych w warszawskich przedszkolach, jak również jako instruktor tańców tradycyjnych dla dorosłych na warsztatach w Polsce i poza granicami, co traktuje jako swoje powołanie. Ma nieprzeciętną charyzmę i wyjątkowy kontakt z dziećmi.